Strona główna / Z życia radia / Mikrofon i jego kostka

Mikrofon i jego kostka

Co to jest mikrofon – na pewno każdy wie. Reporterzy radiowi i telewizyjni biegają z mikrofonami za politykami, urzędnikami, sportowcami, artystami, celebrytami, ale i zwykłymi ludźmi (np. „polując” na nich podczas sondy ulicznej).

Reporterzy Radia Września są wyposażeni w mikrofony reporterskie znanej amerykańskiej firmy Audio-Technica. To w pełni profesjonalny sprzęt. Wygląda niepozornie, ale jest trwały i doskonale radzi sobie na przykład z trudnymi warunkami pogodowymi.

Mikrofon jest podłączany do tzw. rejestratora (cyfrowe urządzenie zapisujące dźwięk w doskonałej jakości na karcie flash), ale o wiele bardziej uwagę przykuwa KOSTKA – czyli wykonana z tworzywa nakładka na mikrofon z wydrukowanym logotypem Radia Września. Kostka ścianki ma trzy – na dwóch widnieje pełne logo, a na jednej – nasze charakterystyczne kółko.

Możecie być pewni – urocza dama albo sympatyczny mężczyzna, dysponująca/y takim mikrofonem – to dziennikarka/dziennikarz Radia Września 93.7 FM. Prosimy – potraktujcie ją/jego życzliwie i udzielcie wszelkich informacji…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*