Strona główna / Lokalnie / WRZEŚNIA: Srebrna sztafeta dla juniorów

WRZEŚNIA: Srebrna sztafeta dla juniorów

Sprinterzy z Orkan Września, zdobyli srebrny medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szwecji. Eryk Hampel i Krzysztof Wróblewski swój sukces odnieśli w sztafecie 4×100 metrów.

Biało-czerwoni pobiegli w kolejności: Artur Wasilewski, Przemysław Adamski, Krzysztof Wróbel i Eryk Hampel. Swój start zakończyli czasem 40,00 sekund. Wrześnianie pobiegli na trzeciej i czwartej zmianie . – Niewątpliwie zasłużyli na swój sukces – mówi Adam Kaczor, trener sprinterów.

– Nasze treningi, mimo licznych pokus czy zwykłego lenistwa, są już wpisane w ich kalendarz zadań – przyznaje Eryk Hampel. Krzysztof Wróblewski dodaje, że forma nie przychodzi w jeden dzień. – Trzeba sobie na nią zapracować właśnie systematycznością. Sport to jest nasza pasja, a nie obowiązek. Gdy przychodzą takie sukcesy jak właśnie ten podczas mistrzostw w Szwecji, tym bardziej jest zapał do dalszego trenowania – przyznaje młody sportowiec.

Wrześnianie o dwie sekundy wyprzedzili Francuzów. Pierwsze miejsce z rekordem kraju 39,73 wywalczyli gospodarze mistrzostw – Szwedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*