Strona główna / Lokalnie / Afera spalinowa zaszkodzi fabryce VW w Białężycach?

Afera spalinowa zaszkodzi fabryce VW w Białężycach?

Władze powiatu oraz gminy Września spotkali się z Jens Ocksen, prezesem fabryki Volkswagen Poznań. Czy to oznacza, że inwestycja na terenie gminy jest zagrożona?

Na szczęście, jak uspokaja burmistrz Tomasz Kałużny, nie. – Wszystko toczy się zgodnie z planem – dodaje. Jak się okazuje, to tylko kwestia czasu, kiedy z fabryki w Białężycach wyjedzie pierwszy samochód.

Zamieszanie wokół VW po części dotknęły natomiast fabrykę w poznańskim Antoninku. Jak wyjaśnia burmistrz Kałużny, część powstałych tam samochodów wyposażona była w trefne silniki. W związku z tym produkcja tych pojazdów została wstrzymana. Oznacza to, że pracownicy pracują w fabryce tylko od poniedziałku do piątku. Wstrzymano zmiany weekendowe.

Starosta Dionizy Jasnewicz przyznaje, że po wybuchu afery spalinowej samorządowcy cały czas oczekiwali na oficjalnegy komunikat w tej sprawie. – Zakładaliśmy, że projekt będzie realizowany, choć oczekiwaliśmy na wiarygodne doniesienia koncernu Volkswagenu co z wrzesińską inwestycją – mówi. Starosta dodaje, że dopiero rozmowa z Jensem Olsenem dała im pewność, ze projekt nie jest zagrożony zarówno w kwestii harmonogramu, jak i wielkości inwestycji.

Posłuchaj całej rozmowy.

O tym co dalej z VW we Wrześni mówi Tomasz Kałużny oraz Dionizy Jaśniewicz
Na naszej antenie Tomasz Kałużny oraz Dionizy Jaśniewicz mówili o tym co dalej z VW we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*