Strona główna / Lokalnie / Prezent na święta, czy mgliste obietnice?

Prezent na święta, czy mgliste obietnice?

O programie 500+ słyszymy od dawna. Miało być prosto, łatwo i przyjemnie. Okazuje się, że nie do końca.

„500 złotych na dziecko” – Takim hasłem wyborczym PiS podczas wyborów zdobywał coraz większe zainteresowanie. Taka kwota brzmi dobrze, działa na wyobraźnie, a politycy zapewniali, ze to prosty program.

Nowe władze wybrane, a 500 złotych jak nie było tak nie ma. Obietnic było wiele, a z niepotwierdzonych źródeł pojawiały się kolejne daty wprowadzania w życie tego programu. Skutkiem niedoinformowania jest więc spore zamieszanie:

Ludzie pytają, dzwonią i chcą dowiedzieć się czegoś na temat programu 500+ – mówi Anna Prusak, z Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrześni.

W związku z dużym zainteresowaniem programem podjęto działania mające na celu jak najszybsze wprowadzenie obietnic w życie. Nie jest to jednak proste ponieważ ten program będzie nas sporo kosztował i bez gruntownych reform nie da się go wcielić w życie. Zaczęto więc szukać drogi na skróty i już dziś pojawiają się informacje, że 500 złoty otrzymają rodziny, w których dochód nie przekracza kwoty 800 zł na osobę. (1200 w przypadku osób niepełnosprawnych). Bez względu na przeszkody i wprowadzane ograniczenia prace nad programem 500+ trwają.

Kiedy dostaniemy 500 zł na drugie dziecko?

– Aktualnie nie mamy żadnych informacji. Czekają nas zmiany od 1 stycznia, to 4 nowelizacja ustawy od połowy roku, tak więc zmian jest wiele. Rodzina 500+ to sprawa dalsza, ostatnio słyszałam, że ten projekt w życie ma wejść w kwietniu – informuje Anna Prusak.

Dużo bardziej optymistyczne podejście do sprawy ma poseł Krzysztof Ostrowski

– To będzie bardzo szybko przygotowane. Mam nadzieję, że uda się uchwalić jeszcze przed gwiazdką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*