Strona główna / Lokalnie / Wesprzyj Amelkę w walce z chorobą!

Wesprzyj Amelkę w walce z chorobą!

Amelka miała zaledwie kilka dni, kiedy po raz pierwszy udało się jej wygrać ze śmiercią. Teraz dziewczynka ma rok i potrzebuje pomocy, by zwyciężyć ponownie.

Amelia urodziła się 3 miesiące przed terminem porodu mając tylko 38 centymetrów, 1080 gram. W szpitalu spędziła pierwsze cztery miesiące życia. Niestety w domu była zaledwie 8 dni. Obawy rodziców wzbudziła spuchnięta rączka córki. Po kolejnych tygodniach pojawiła się diagnoza – nowotwór złośliwy kości. Ocena lekarzy jednak okazała się błędna. Ostatecznie stwierdzono malformację tętniczo-żylną.  Jest to wada układu naczyniowego, nieprawidłowe połączenie między tętnicami i żyłami, dotyka zaledwie 0,14% populacji. Może doprowadzić do niewydolności serca oraz zaatakować płuca. Dziecku grozi amputacja ręki.

– Ta Malutka uczy mnie o wiele więcej niż mogłoby się wydawać. Czym jest wola walki, miłość, chęć życia, bezinteresowność i radość z otaczającego nas świata. Wszystkiego, o czym tak szybko zapominamy. Czego nie doceniamy…- pisze do nas ciocia dziewczynki, wrześnianka Marta Nowicka.

Szansą jest dla Amelki jest cykl operacji w Magdeburgu, koszt pierwszego to 40.000 zł. Leczenie trzeba zacząć jak najszybciej. Każda zwłoka to rozrost malformacji, to postępującą niewydolność serca, ze względu na nieprawidłowe funkcjonowanie naczyń, gdzie ratunkiem dla życia jest już tylko pozbycie się tego, co chore.

Pomóc dziewczynce można poprzez stronę:

http://www.siepomaga.pl/ameliaklatkiewicz
Odbiorca: Fundacja Siepomaga
Bank BPH: 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425
Tytułem: 4529 Amelia Klatkiewicz darowizna
IBAN: PL SWIFT: BPHKPLPK
Pomoc SMS: numer 72365 o treści: S4529
(koszt 2,46 zł brutto, w tym vat)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*