Strona główna / Bez kategorii / Czy Września potrzebuje komunikacji?
Fot. Janusz Ludwiczak

Czy Września potrzebuje komunikacji?

We Wrześni mieszka blisko 30 tys. osób, do tego znaczna część przyjeżdża pociągami i autobusami PKS spoza miasta do pracy lub w odwiedziny do rodziny. Osoby niezmotoryzowane niekiedy muszą pokonać wiele kilometrów pieszo lub na rowerze. Tylko z samego dworca kolejowego do starostwa powiatowego na Chopina jest blisko 2 kilometry. Poruszanie się po mieście wielu osobom mogłaby ułatwić komunikacja publiczna. Czy po Wrześni powinny jeździć autobusy miejskie?

Na jakich trasach, odkąd dokąd powinny jeździć wrzesińskie autobusy? O to pytaliśmy przechodniów na dworcu kolejowym i PKS.

Dla przykładu od roku darmowe autobusy wożą mieszkańców ponad 20-tysięcznej Środy Wielkopolskiej. Gmina płaci za to miesięcznie 90 tys. zł. Na początku lipca bezpłatny transport zbiorowy uruchomił Śrem, zaś w Gnieźnie możemy za darmo korzystać z autobusów tamtejszego MPK w letnie weekendy. A jak powinno być we Wrześni?

Czy Wrześni powinna zostać uruchomiona komunikacja miejska? Na jakich trasach powinny jeździć miejskie autobusy? Zapraszamy Was do dyskusji.

6 komentarzy

  1. Dobrze, że poruszyliście ten temat. Nie wszyscy mają auto, a we Wrześni są spore odległości. Z dworca do Słowackiego jest jednak spory kawałek. Skoro autobusy jeżdżą po Gnieźnie, Śremie, Środzie Wielkopolskim dlaczego nie mogą po Wrześni.

  2. Ale nie powstanie, bo wielkim jej wrogiem jest Burmistrz Tomasz Kałużny i jego posłuszna Unia (kilku) Wrześnian, co potwierdzili wielokrotnie swoimi wypowiedziami.
    To jeden z przykładów jak bardzo rządzący miastem, sponsorowani przez deweloperów, są oderwani od realiów.

  3. Komunikacja juz dawno powinna być. Nasze miasto stać na postawienie komunikacji miejskiej. Należy zwrócić uwagę, że Września się bardzo rozbudowała, ludzie nie tylko chcą dojeżdżać do Urzędów, ale także do pracy. Rozładowały by się korki w mieście w godzinach szczytu. Nie potrzebna była by obwodnica miasta. To rozwiązanie znacznie tańsze. Pozdrawiam.

  4. Racja Śrem ma od lipca darmową komunikację miejską i no i zadłużenie Gminy ok 50 milionów zł.

  5. Od kiedy Środa Wlkp. ma 30 tyś. mieszkańców ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*