Strona główna / Tematycznie / Bezpieczeństwo / Wrzesińska policja podsumowała lipiec na drogach w powiecie

Wrzesińska policja podsumowała lipiec na drogach w powiecie

Cztery osoby ranne w wypadkach i 48 kolizji – to lipcowy bilans na drogach powiatu wrzesińskiego.

Wrzesińska policja przedstawiła informacje o stanach bezpieczeństwa drogowego na terenie powiatu w lipcu. Na szczęście nie doszło do żadnego zdarzenia śmiertelnego.

– W lipcu na drogach powiatu zaistniały 4 wypadki drogowe oraz 48 kolizji drogowych. Najczęstsze przyczyny powstawania zdarzeń drogowych to 7 przypadków nieudzielania pierwszeństwa przejazdu, 13 zdarzeń niezachowania bezpiecznego odstępu. Dziewięciu kierowców nie dostosowało prędkości do warunków ruchu – informuje sierż. Adam Wojciński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

Według danych wrzesińskiej drogówki najwięcej zdarzeń, bo aż 22 miało miejsce we Wrześni. 10 zdarzeń drogowych zaistniało na drodze krajowej nr 92, a sześć na drodze krajowej nr 15. Do czterech kolizji doszło na autostradzie A2.

– W lipcu policjanci ujawnili na terenie powiatu 10 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto 1 nietrzeźwy kierujący był sprawcą kolizji drogowej  – podsumowuje Adam Wojciński z wrzesińskiej Policji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*