Strona główna / Tematycznie / Bezpieczeństwo / Pociągi przez rok nie będą jeździć do Wrześni
Fot. Janusz Ludwiczak

Pociągi przez rok nie będą jeździć do Wrześni

W czerwcu 2017 r. rozpocznie się modernizacja trasy kolejowej pomiędzy Swarzędzem a Sochaczewem. Przez rok pociągiem nie dojedziemy ani do Poznania ani w kierunku Koła i Kutna.

Jak wyjaśnia Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego ruch pociągów wstrzymany zostanie pomiędzy Podstolicami a Koninem. Pociągi dalekobieżne kierowane będą objazdem przez Gniezno.

Od czerwca 2017 do lipca 2018 r. linia ta byłaby nieczynna. Nie odbywałby się tędy żaden ruch pociągów. Pociągi Intercity do Warszawy jeździłyby przez Gniezno. Ruch regionalny zostałby wstrzymany i zastąpiony komunikacją autobusową – tłumaczy Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Na tej linii codziennie przewozimy ok. 7 tysięcy osób. Pasażerów będziemy musieli przewieźć autobusami. Szukamy przewoźnika, który dysponuje 70-80 autobusami, byśmy mogli sprawnie przewieźć wszystkich pasażerów – dodaje Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Dzięki tej inwestycji pociągi będą mogły jeździć z prędkością do 180 km/h.

Inwestycja za 2,6 miliardów złotych przy dofinansowaniu Unii Europejskiej zakłada modernizację torów i sieci trakcyjnej o długości 365 km. Modernizowanych będzie 10 stacji, w tym przystanek Sokołowo Wrzesińskie. Będą nowe perony, które będą przystosowane do osób niepełnosprawnych. Trwają rozmowy z przewoźnikami i samorządami na temat wyłączenia tej linii kolejowej i uruchomienia komunikacji zastępczej wyjaśnia Zbigniew Wolny, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe w Poznaniu.

Oznacza to, że do Wrześni, a także innych miast w naszym powiecie nie będą jeździć pociągi. Zastąpią je mniej pojemne autobusy zastępcze, które pojadą trochę inną trasą niż kolej.

6 komentarzy

 1. E tam malkontenctwo i tyle. Żeby było lepiej musi być najpierw gorzej. Wiem że wszyscy chcieliby na już ten remont odbębnić ale się nie da. Cieszmy się że dzieje się coś pozytywnego.

 2. wystarczy zrobić połączenie Września – Gniezno-Poznań bezpośrednie.

 3. Nie ma takiego przystanku jak Sokołowo Wrzesińskie! Sokołowo Wrzesińskie to posterunek odgałęźny.

 4. Pozdrawiam studentów dojeżdżających do Poznania na zajęcia……

  • Ludzi podążających na 7.00 do pracy do Poznania – pozdrawiam również.
   Będzie ciekawie, jak to w naszym kraju… ;-/

   • Będą jeździły pociągi KW Poznań-Września przez Kostrzyn i Podstolice tak jak obecnie, natomiast wstrzymany będzie ruch pociągów do Konina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*