Strona główna / Lokalnie / Galerie zdjęć / Ruszy zatrzymana budowa komendy straży pożarnej

Ruszy zatrzymana budowa komendy straży pożarnej

Po ponad półrocznej przerwie kontynuowane będą prace przy budowie nowej Komendy Powiatowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej we Wrześni.

Od grudnia nic nie dzieje się na placu budowy nowej jednostki wrzesińskiej Straży Pożarnej w Białężycach. Jednym z powodów zawieszenia inwestycji były fundusze.

W grudniu zakończyliśmy pierwszy etap. Dosyć szczęśliwie udało nam się przygotować prace i oprócz fundamentów pokryliśmy również koszty uzbrojenia. Niestety, w aktualnym budżecie tych środków nie ma, a komenda znajduje się na liście inwestycyjnej w Komendzie Głównej – tłumaczył w kwietniu Damian Jankowiak, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni.

Jednak już niebawem kontynuowane będą prace budowlane.

Budowa komendy Powiatowej Straży Pożarnej powinna być kontynuowana, więcej szczegółów będę mógł przedstawić we wrześniu. Skorygowane będą projekty samego budynku. Korekcie ulegnie również kosztorys, który opiewał na kwotę 20 mln zł. Jest on zawyżony – mówi Bartosz Jóźwiak, poseł Kukiz’15.

Przypomnijmy. Wrzesińska Straż Pożarna musi zmienić siedzibę z dwóch powodów. Po pierwsze aktualnie komenda znajduje się na terenie, który nie należy do Skarbu Państwa. Poza tym warunkiem inwestycji firmy Volkswagen w naszym regionie była bliskość komendy straży.

(współpraca Grzegorz Pabich)

2 komentarze

  1. to boisko to jakiś żart ?

    • A dlaczego żart?? Nie jestem strażakiem i nigdy nic wspólnego ze strażą nie miałem, ale mnie boisko do jakiejkolwiek gry na terenie straży nie dziwi. Strażacy zawodowi to nie ochotnicy którzy przybywają do akcji z domów jak coś się dzieje. Zawodowi muszą gdzieś spędzać czas wolny, czymś się zająć, dbać o swoją kondycję fizyczną, dlatego jakoś mnie nie dziwi boisko do gry w kosza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*