Strona główna / Lokalnie / Galerie zdjęć / Uruchomiono nową linię autobusową po Wrześni
Fot. Janusz Ludwiczak

Uruchomiono nową linię autobusową po Wrześni

Gnieźnieński PKS uruchomił nową linię autobusową, która trzy razy dziennie kursuje z dworca autobusowego przy wrzesińskiej galerii handlowej do parku technologicznego w Białężycach. Autobusy mają przede wszystkim dowozić pracowników Volkswagena i Gestamp.

Nowe połączenie zostało uruchomione 8 sierpnia. Autobusy PKS Gniezno kursują od poniedziałku do piątku na linii nr 33. Pojazdy z dworca autobusowego przy galerii Karuzela odjeżdżają o godz. 5:15, 13:15 i 21:15. Powrót z Białężyc („Volkswagen”) o godz. 6:15, 14:15 i 22:15. Podróż trwa pół godziny.

Jest to pilotażowe połączenie. Przez pierwszy tydzień przewieźliśmy na razie tylko 8 osób, ale liczba pasażerów rośnie. Są zakłady pracy, które zwracają się do nas, byśmy zapewnili dojazd dla pracowników. Uruchomiliśmy kursy w godzinach rannych, popołudniowych i wieczornych, tak by ludzie mogli nawet po godz. 22 wrócić do domu – wyjaśnia Jan Drożak, kierownik ds. przewozów pasażerskich PKS Gniezno.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Września potrzebuje komunikacji?

Na trasie autobusy zatrzymują się na przystankach: Września Dworzec Autobusowy, „Kaufland”, Harcerska, Opieszyn, Batorego, Wojska Polskiego Szkoła, Szkolna (Policja), Kutrzeby (nr 7), Armii Poznań, Gnieźnieńska n/ż, Paderewskiego, Działkowców Gestamp, Biąłężyce (Techpak) oraz Białężyce „Volkswagen”.

Bilety jednorazowe, które kosztują 3,20 zł można kupić u kierowcy. Gnieźnieński przewoźnik rozważa również uruchomienie innych połączeń autobusowych po Wrześni.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pociągi przez rok nie będą jeździć do Wrześni

ZOBACZ TAKŻE: Czy Września potrzebuje komunikacji?

1 komentarz

  1. szkoda, że nie jedzie do/od samego dworca PKP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*