Strona główna / Lokalnie / Galerie zdjęć / Powstaną nowe drogi w powiecie wrzesińskim
Fot. Janusz Ludwiczak

Powstaną nowe drogi w powiecie wrzesińskim

Dobra wiadomość dla kierowców. Starosta wrzesiński, wójt Kołaczkowa i burmistrz Pyzdr podpisali w czwartek umowy na budowę nowych dróg w naszym regionie. Samorządy otrzymają po raz pierwszy dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. W sumie na ten cel Unia Europejska przekaże blisko 6,5 milionów złotych.

Dzięki dofinansowaniu powstanie droga z Kołaczkowa do Łagiewnik, a Pyzdry wybudują ulicę Miłosławską i Zwierzyniec oraz drogi na terenie miejscowości Walga, Zamość i Dolne Grądy. Z kolei w Kołaczkowie powstaną drogi w Sokolnikach, Żydowie i Borzykowie.

Umowy zostały podpisane na łączną kwotę blisko 6,5 mln zł. Wszystkie samorządy z powiatu wrzesińskiego, które ubiegały się o dofinansowanie spełniły kryteria ogólnokrajowe i regionalne. W sumie do dyspozycji mieliśmy kwotę 30 mln €, czyli ok. 130 mln zł. Pozytywnie rozpatrzeliśmy 150 wnioski, które nadesłały gminy – powiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Dzięki dofinansowaniu powstanie m.in. droga z Kołaczkowa do Łagiewnik.

Są to pierwsze projekty z nowej perspektywy unijnej, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Po raz pierwszy powiaty mogły ubiegać się o dofinansowanie w nowej perspektywie unijnej. Inwestycje drogowe są niezwykle ważne dla poprawy stanu infrastruktury powiatu wrzesińskiego – zaznacza Dionizy Jaśniewicz, starosta wrzesiński.

Gmina Pyzdry otrzyma blisko 2,5 mln zł na budowę dróg.

Są to pierwsze tak znaczące pieniądze na projekty drogowe od kilkunastu lat w naszej gminie. W Pyzdrach powstanie ulica Miłosławska i Zwierzyniec z pełną infrastrukturą i chodnikiem. Ponadto wybudujemy drogi na terenie miejscowości Walga, Zapowiednia, Zamość i Dolne Grądy – tłumaczy Przemysław Dembski, burmistrz Pyzdr.

Z kolei gmina Kołaczkowo wyda na budowę dróg ok. 3,5 mln zł, z czego ponad 2 mln zł pochodzić będzie z dofinansowania unijnego. Środki te pozwolą na wybudowanie dróg w Sokolnikach, Żydowie i Borzykowie.

Czekaliśmy na ten moment półtora roku. Podpisaliśmy umowę na budowę drogi ulicy Spokojnej w Sokolnikach, w tej chwili jest to droga gruntowa. Utwardzone zostaną drogi gruntowe w Żydowie o długości kilometra oraz w Borzykowie o długości 340 metrów wylicza Teresa Waszak, wójt gminy Kołaczkowo.

2 komentarze

  1. No jest napisane Borzykowo przez rz więc o co lata?

  2. Bożykowo piszemy przez rz. Borzykowo napisane prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*