Strona główna / Tematycznie / Gospodarka / Kiedy powstanie obwodnica Wrześni?
Map. materiały GDDKiA

Kiedy powstanie obwodnica Wrześni?

Września jest coraz bardziej zakorkowana. W godzinach szczytu ulice są pełne samochodów,  a mieszkańcy boją się przechodzić przez pasy. Liczba mieszkańców Wrześni stale się powiększa, a w najbliższym czasie zostaną otwarte nowe firmy w okolicach miasta, co spowoduje wzrost liczby aut na wrzesińskich drogach. Problemy komunikacyjne mogłaby rozwiązać obwodnica.

Według posła Bartosza Jóźwiaka powodem opóźnienia inwestycji jest brak konsultacji społecznych w sprawie wyboru projektu.

Jest jakiś plan, który został przedstawiony przez burmistrza i władze Wrześni. Obwodnica ma przebiegać przez jedyny kompleks leśny – Psary Wielkie i Nowy Folwark. To jedyny kompleks, który jest miejscem wypoczynkowym i rekreacyjnym. Jest tańszy wariant wschodniej obwodnicy, którego trasa prowadzić ma przez grunty należące do Skarbu Państwa – powiedział Bartosz Jóźwiak, poseł Kukiz’15.

Starania o obwodnicę, która rozładowałaby ruch w mieście trwają od dawna. Założenia inwestycji przyjęto już 15 lat temu, jednak do tej pory, nic po za rozmowami się nie wydarzyło. Póki co nie ma szans, by inwestycja powstała nie wcześniej niż po 2024 roku.

Obwodnica Wrześni nie została ujęta w programie budowy dróg krajowych na lata 2014 – 2023. My realizujemy programy, które zatwierdzi rząd. Jeżeli to zostanie wpisane do programu, to wtedy rozpoczniemy prace związane z przygotowaniem projektu, uzyskaniem niezbędnych decyzji i realizacją inwestycji – tłumaczy Alicja Cieślik, rzecznik GDDKiA w Poznaniu.

(JL)

Bartosz Jóźwiak, poseł Kukiz’15:

Alicja Cieślik, rzecznik GDDKiA w Poznaniu:

1 komentarz

  1. Mieszkańcy boją się przechodzić przez pasy? hahaha co to za nonsens? We Wrześni mieszkańcy wchodzą na pasy kompletnie nie patrząc na to czy po drodze cokolwiek jedzie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*