Strona główna / Tematycznie / Komunikacja / Pociągi pojadą częściej [ROZKŁAD JAZDY]
Fot. Janusz Ludwiczak

Pociągi pojadą częściej [ROZKŁAD JAZDY]

4 września Koleje Wielkopolskie wprowadzą korekty w rozkładzie jazdy. Co to oznacza dla osób dojeżdżających do Wrześni?

Przede wszystkim pociągi do i z Poznania będą jeździć częściej. W dni robocze pomiędzy godz. 5 a 9 pojadą co pół godziny. Podobnie będzie w popołudniowym szczycie komunikacyjnym. Dodajmy, że pierwszy pociąg osobowy z Wrześni w kierunku Poznania odjeżdżać będzie o godz. 4:30, a do Konina i Koła o 6:24. Ostatni odjazd z Wrześni do Poznania o w pół do dziesiątej wieczorem, zaś do Konina pół godziny przed północą.

Rozkład jazdy realizowany jest na podstawie „Umowy o świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich” w kształcie zaproponowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który jest organizatorem przewozów. Dotyczy to liczby pociągów, ich relacji, godzin kursowania i postojów oraz zestawienia składów. Zadaniem przewoźnika jest dowóz podróżnych do szkół, pracy, uczelni w obrębie województwa wielkopolskiego. Rozkład jazdy ustalany jest zgodnie z zamówieniem oraz na podstawie obserwacji potoków ludności i monitoringu zajętości w pociągach – wyjaśnia Joanna Skubiszyńska z Kolei Wielkopolskich.

Jak już informowaliśmy podróżni będą musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami. W związku z modernizacją trasy kolejowej pomiędzy Swarzędzem a Sochaczewem przez rok nie dojedziemy koleją zarówno do Poznania jak i Konina. Ruch pociągów regionalnych zostanie całkowicie wstrzymany, a połączenia dalekobieżne będą kierowane objazdem przez Gniezno. Pasażerowie będą musieli korzystać z autobusów zastępczych. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

ZOBACZ TAKŻE: Pociągi przez rok nie będą jeździć do Wrześni

SPRAWDŹ NOWY ROZKŁAD JAZDY WAŻNY OD 4 WRZEŚNIA 2016:

1 komentarz

  1. jestem ciekawa ile autobusów będzie musiało zastąpić jeden pociąg i to dopiero wtedy września będzie kompletnie zakorkowana już od bladego świtu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*