Strona główna / Lokalnie / Galerie zdjęć / Wrzesiński modelarz został wicemistrzem świata

Wrzesiński modelarz został wicemistrzem świata

Piotr Perlikowski z Wrzesińskiego Klubu Sportów Modelarskich „Ikar” zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Modeli Zdalnie Sterowanych, które odbyły się w Holandii.

Wrześnianin startował w klasie Enduro-3,5. Piotr Perlikowski został brązowym medalistą modeli ślizgów FSR.

W Mistrzostwach Świata Modeli Pływających Zdalnie Sterowanych, jakie rozegrano w Harlemie koło Amsterdamu startowali nasi zawodnicy. Odnieśliśmy bardzo duży sukces, ponieważ nasz zawodnik, Piotr zdobył brązowy medal i został drugim wicemistrzem świata. Nasz klub reprezentowali również Tymon Grzybowski (4. miejsce w klasie Enduro 3,5) oraz Robert Mecdorf (5. miejsce w klasie Offshore-3,5)  – powiedział Roman Grzybowski, prezes Wrzesińskiego Klubu Sportów Modelarskich „Ikar”.

W Mistrzostwach w Holandii brało udział 230 zawodników z 30 krajów. Wszystkich chętnych chcących rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem, klub Ikar zaprasza w swoje szeregi.