Strona główna / Lokalnie / Galerie zdjęć / Września szuka inwestorów
Fot. Grzegorz Pabich

Września szuka inwestorów

W Pałacu na Opieszynie  we Wrześni odbyła się się konferencja zatytułowana ,,Wrzesińska Strefa Aktywności Gospodarczej możliwością rozwoju dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców”.

Spotkanie było okazją do zapoznania się z wolnymi terenami w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej a także zaprezentowania propozycji utworzenia II Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz zaprezentował nowe kierunki kształcenia w szkolnictwie skierowane do przyszłych pracowników branży automotive. Omówiono także możliwości uzyskania dofinansowania z Unii Europejskiej na prowadzenie działalności gospodarcze, a także zasady działania przedsiębiorców w strefie jak i ulgi, które przysługują firmom.

W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli zagranicznych, regionalnych oraz wrzesińskich przedsiębiorców. Nie zabrakło również czasu na indywidualne konsultacje w ramach specjalnie przygotowanych stoisk informatycznych.Konferencja odbyła się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Tomasz Kałużny – Burmistrz Miasta i Gminy Września:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*