Strona główna / Tematycznie / Gospodarka / Nowe miejsca pracy
Fot. Grupa Inwestycyjna Konkret

Nowe miejsca pracy

Nawet do 3 tysięcy nowych miejsc pracy – wszystko dzięki inwestycji firmy wchodzącej na rynek wrzesiński, a także parkowi technologicznemu, który powstanie w Chociczy Małej.

Obecnie prowadzi się przygotowania do zagospodarowania ok. 44,5-hektarowej nieruchomości. W ramach inwestycji przewiduje się budowę hal produkcyjno-magazynowych oraz obiektów biurowo-usługowych o łącznej powierzchni ponad 190 tys. m2. Częścią projektu będzie także hotel o standardzie trzygwiazdkowym ze 120 pokojami i zapleczem konferencyjnym dla 200 osób.

Park Technologiczny Września ma być innowacyjnym połączeniem parku logistyczno-przemysłowego z zapleczem hotelowym, konferencyjnym i gastronomicznym oraz stacją benzynową wraz z MOP, czyli Miejscem Obsługi Podróżnych, biurami i obiektem rekreacyjno-sportowym.

Dzięki zaplanowanej strukturze urbanistycznej i komunikacyjnej powstanie uporządkowana przestrzeń o charakterze miastotwórczym. W projekcie pojawią się nowoczesne, proekologiczne rozwiązania z zakresu gospodarowania zarządzania energią, wodami opadowymi i ściekami.

Paulina Prusiecka  z Grupy Konkret S.A.:

 

Fot. Grupa Inwestycyjna Konkret
Fot. Grupa Konkret S.A. 

 

2 komentarze

  1. Nie no dobrze, że miejsca pracy, ale co z kompensowaniem utrudnień dla mieszkańców i co z dodatkowymi kosztami dla gminy? Co ze skrzyżowaniem donikąd, co z gminnym wiaduktem do remontu na dawnej drodze na środę?
    Czy Państwo dziennikarze poza kampanią wyborczą Tomasza K. mogą zająć się dziennikarstwem?

  2. Te tereny to raczej na Chociczkę wyglądają…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*