Strona główna / Bez kategorii / 10-lecie szkoły w Grzybowie
Fot. Michał Majchrzycki

10-lecie szkoły w Grzybowie

W Grzybowie odbyła się uroczystość 10-lecia powstania Zespołu Szkół Społecznych . W uroczystości wzięli udział uczniowie jak i absolwenci szkoły, mieszkańcy Grzybowa a także zaproszeni goście.

10. lecie miało uroczysty charakter. Nie mogło być inaczej – szkoła ma się czym pochwalić. Świetnie prosperujący Zespół Szkół Społecznych, dwa przedszkola, rzesza zadowolonych dzieci i rodziców – to tylko część dorobku prężnego stowarzyszenia.
Uroczystości odbyły się 10 września na terenie szkoły. Spotkanie, w którym uczestniczyły osoby zaangażowane w działalność organizacji – zarząd, nauczyciele, rodzice, dobroczyńcy, samorządowcy – przypomniało, jak to się stało, że w podwrzesińskiej wsi powstała pierwsza szkoła społeczna w powiecie, teraz będąca wzorem dla innych.
W 2005 roku mieszkańcy nie mogli się pogodzić z decyzją rady miejskiej o likwidacji placówki, będącej nie tylko miejscem edukacji, ale również centrum kulturalnym i społecznym wsi. Ludzie wzięli sprawy w swoje ręce – założyli stowarzyszenie, które przejęło prowadzenie szkoły.
Nazwali je Wiejskim Stowarzyszeniem Edukacyjno-Kulturalno-Turystycznym „Szansa” .

Dyrektor ZSS Mariola Zalepa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*