Strona główna / Gościniec / Reforma szkolnictwa będzie dużym wyzwaniem dla samorządów

Reforma szkolnictwa będzie dużym wyzwaniem dla samorządów

Jakiś czas temu na naszej antenie mówiliśmy o reformie oświaty jaka nas czeka już od września 2017 roku. Przypominamy, że obecni szóstoklasiści nie pójdą do gimnazjum, ale będą kontynuować naukę w szkole podstawowej.

Nie tylko rodzice uczniów są zaniepokojeni nadchodzącymi zmianami. Stefan Tomczak, dyrektor gimnazjum numer 2 we Wrześni mówi, że zmianami niepokoją się również nauczyciele – szczególnie uczący w gimnazjum. Pedagodzy ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych raczej nie powinni się niepokoić o brak pracy.

Niepewność dotyczy również organizacji szkolnictwa w powiecie. Już w tej chwili są prowadzone prace polegające na liczeniu uczniów i przymiarki do przyszłej rejonizacji. Problemem może być to, że kilka szkół we Wrześni jest położonych w bliskiej odległości. Po likwidacji gimnazjów może być tak, że uczniowie będą musieli pokonywać dłuższą drogę do szkoły.

Stopniowo będzie zmieniać się również organizacja dowozu dzieci do szkół – uczniowie ze wsi nie będą już dojeżdżać do gimnazjów w mieście.

Więcej na temat przeczytacie w najbliższym numerze Gazety Radia Września.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*