Strona główna / Tematycznie / Edukacja / III Powiatowy Piknik Naukowy
fot.Marek Jakubowski

III Powiatowy Piknik Naukowy

Niedzielne popołudnie 18 września należało do edukacji, a to za sprawą III Powiatowego Pikniku Naukowego, który odbywał się na terenie Amfiteatru im. Anny Jantar. W programie mogliśmy podziwiać prezentacje stoisk edukacyjnych przegotowanych przez nauczycieli wielu przedmiotów.

Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Młodzi ludzie mogli sami wyprodukować świeczkę i zabrać ją do domu. Wśród przechadzających się ludzi mogliśmy zobaczyć postacie z komiksów. W stoisku biologicznym czekały na nas ciekawe opowieści o zwierzętach typowych dla naszego terenu i klimatu, a w stoisku Zespołu Szkół Politechnicznych mogliśmy spróbować jogurtu ich produkcji. Geografowie zaprosili Julię, Łukasza i Marcina czyli Volej Maluch Eurotrip, grupę trójki studentów, którzy przemierzyli Europę słynnym polskim fiatem 126p. Klub modelarski zaprezentował swoje modele, a jeden z nich to brązowy medalista Mistrzostw Świata. Były też pokazy tak ważnej w naszym życiu pierwszej pomocy.

Aura może nie do końca dopisała, ale frekwencja nie była najgorsza. Jak powiedziała Bożena Nowacka – sekretarz powiatu, pomysłodawca całej imprezy – najważniejsze jest to, aby na pikniku bawić się nauką i to udało się na pewno. Kolejna edycja pikniku za rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*