Strona główna / Tematycznie / Edukacja / Powinność kształcenia przez całe życie
Fot. Agnieszka Witasik

Powinność kształcenia przez całe życie

Zbliża się nowy rok akademicki. Studenci Wrzesińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku muszą zakasać rękawy i powrócić do nauki.

Dla słuchaczy powrót do nauki to czysta przyjemność. Przechodząc na emeryturę nie muszą rezygnować z aktywnego życia. Nauka w tym miejscu to nie tylko wykłady. To również integracja, udział w różnych sekcjach i wycieczkach, a nawet rehabilitacja. Uniwersytet został powołany 10 czerwca 2007 roku.  Dzięki uniwersytetowi teraz każdy z Nas może wybrać to co chce, dodatkowo poznać i się nauczyć. Nam również uciekają już siły fizyczne, a więc jest również po to żeby być aktywnym nie tylko umysłowo, ale również fizycznie. Brak siły fizycznej powoduje, że sprawność umysłowa nie jest taka jak powinna być. Dlatego powołaliśmy Stowarzyszenie : Uniwersytet Trzeciego Wieku – tłumaczy prezes Paterka.


Studenci aktywnie uczestniczą w wykładach plenarnych i pozyskują informacje z życia nauki, kultury, życia społecznego, gospodarczego i politycznego. Oprócz tego zorganizowano sekcje zainteresowań dla zachowania większej sprawności intelektualnej, psychicznej i fizycznej. Lista sekcji jest niesłychanie długa. Znajdują się na niej m.in. choreoterapia, fitness w wodzie, nordic walking, sekcja artystyczna, turystyczna, regionalna i wiele innych. Powstały trzy kluby: Klub Miłośników Muzyki, Koło Literackie i Koło Śpiewu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*