Strona główna / Lokalnie / Galerie zdjęć / Mieszkania plus we Wrześni
Fot. Archiwum Radia Września

Mieszkania plus we Wrześni

Gmina Września jako jedna z pierwszych zgłosiła się z ofertą gruntów, na których mogłyby powstać mieszkania.

Początki współpracy zostały przypieczętowane podpisaniem przez burmistrza Tomasza Kałużnego listu intencyjnego pomiędzy gminą Września a spółką BGK.  Według słów przedstawiciela spółki BGK Nieruchomości, jesteśmy jedną z najlepszych gmin w Wielkopolsce, stąd też nasza obecność pośród 17 miast Polski, w których zostały podpisane listy w sprawie budowy mieszkań w ramach tego programu. Września wraz z Poznaniem spełnia najlepiej kryteria, dla których te mieszkania mają powstać. Odbyły się badania statystyczne i techniczne, badana była również lokalizacja i  uznano, że to właśnie Września jest najlepszym miejsce, żeby program rozpocząć.

Zawsze doceniam aktywność władz. Września bardzo szybko zainteresowała się programem, szybko weszliśmy w kontakt dotyczący lokalizacji. Podjęliśmy analizę tych lokalizacji w atrakcyjnym miejscu. Przede wszystkim chodzi o analizę rynku, chłonności, aktywność gospodarczą i ruch na rynku nieruchomości. W programie Mieszkanie Plus stawiamy na partnerskie relacje i zaufanie we współpracy z samorządami. Od początku deklarowaliśmy pełną otwartość i elastyczność w podejściu do indywidualnych potrzeb poszczególnych społeczności lokalnych. Września to jedna z pierwszych gmin, które zwróciły się do nas z prośbą o zbadanie nieruchomości pod budowę mieszkań na wynajem. W krótkim czasie dokonaliśmy wstępnej oceny i przygotowaliśmy list intencyjny, otwierający drogę do dalszej współpracy – Janusz Kobeszko, doradca zarządu BGK Nieruchomości S.A.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie trzeciej w najnowszym numerze naszej bezpłatnej gazety Radio Września.

3 komentarze

  1. Szkoda, że nie rozwijają równolegle mieszkania dla młodych. Już nie codzi o samo podejście do probllemu mieszkalnictwa, ale kompleksowość. jak patrzyłem sobie na https://mdmprogram.com/ to mieszkania kupowane były w całej Polsce, a teraz, nawet przy największych chęciach to jest niemożliwe

  2. Gdzie można zapisać się na mieszkanie plus , czy ktoś z państwa ma jakieś informacje na ten temat.

  3. kiedy można zapisać się na mieszkania plus , czy każdy ma szansę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*