Strona główna / Lokalnie / Galerie zdjęć / Września obchodzi Święto Niepodległości
Fot. Archiwum Radio Września

Września obchodzi Święto Niepodległości

30-metrowa flaga Polski niesiona przez harcerzy, to jeden z wielu akcentów tegorocznych obchodów Święta Niepodległości.

Mszą świętą za ojczyznę odprawioną w kościele farnym, rozpoczęły się dzisiejsze uroczystości 11 listopada. Mimo chłodnego i deszczowego przedpołudnia, wielu mieszkańców Wrześni, zdecydowało się tradycyjnie wziąć udział w obchodach 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Radosnemu pochodowi przewodziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wrzesińskiego Ośrodka Kultury, a tuż za nią harcerze z Hufca ZHP Wrzos, którzy z dumą nieśli 30-metrową flagę Polski. Uczestnicy wśród których nie zabrakło licznych pocztów sztandarowych,policji,strażaków jak i lokalnych samorządowców, przeszli ulicami Wrześni pod pomnik 68 Pułku Piechoty gdzie zgromadzonych przywitał Bolesław Święciochowski.

-Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych przed pomnikiem 68 Pułku Piechoty, tej jednostki Wojska Polskiego drugiej Rzeczypospolitej, wyrosłej z tradycji walki o powstanie niepodległej Polski po latach niewoli zaborczej, a następnie z walki w jej obronie. Pomnik ten to symbol słowa niepodległość, jest więc miejscem w którym w godny sposób możemy uczcić pamięć wszystkich bojowników o wolność i niepodległość naszej ojczyzny- powiedział prezes Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego.
Po przemówieniu nastąpiło złożenie kwiatów przez oficjalne delegacje i przybyłych mieszkańców. Atmosferę Święta Niepodległości, podkreślił salut armatni na cześć poległych za ojczyznę, odpalony jak zawsze przez braci kurkowych, którzy tradycyjnie od 22 lat wspierają organizację uroczystości.
Wśród uczestników nie zabrakło zarówno starszych jak i młodszych mieszkańców Wrześni i ziemi Wrzesińskiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*