Strona główna / Tematycznie / Kultura / Powstaje nowy folder o Puszczy Pyzdrskiej

Powstaje nowy folder o Puszczy Pyzdrskiej

Do końca obecnego roku powstanie zaktualizowana publikacja o Puszczy Pyzdrskiej.

– Mamy tylko takie przemyślenia i zarysy tego, co chcielibyśmy tam umieścić, jeżeli pieniędzy nam wystarczy. Mamy też już gotowe opowieści o życiu Puszczy Pyzdrskiej: o gęsiarzach, o wspólnotach łąkowych, o Olędrach, o domach z żelaza. To najróżniejsze wątki, które chcielibyśmy w jakimś wąskim zakresie chociażby umieścić, żeby zaciekawić tym terenem jeszcze inaczej – mówi Wiesława Kowalska, prezes Towarzystwa Kulturalnego „Echo Pyzdr”.

Planowany folder będzie uaktualnieniem informacji z wcześniejszej publikacja, która została wydana w 2010 roku. Obecnie nie jest znana dokładna data wydruku, jednak nastąpi to do końca obecnego roku ze względu na konieczność wydania środków pieniężnych z dotacji przekazanej przez samorząd miasta i gminy Pyzdry. Będzie to kolejna publikacja zrealizowana o tematyce Puszczy Pyzdrskiej. Wcześniej zostały wydane foldery o olęderskich tradycjach budowlanych i wzorniku wyrobów rzemieślniczych, a także przewodnik po obszarze puszczy. Publikacje są dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej: www.echo.org.pl

Zapraszam w najbliższą niedzielę na kolejny odcinek „Turystycznego szlaku”, w którym zostanie zaprezentowana historia Biechowa w kontekście wystawy Transmisja 966-2016 realizowanej w tym roku przez Bramę Poznania. Początek o godzinie 10:00 na antenie Radia Września 93.7 FM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*