Strona główna / Tematycznie / Inwestycje / Ostoja dla emerytowanych zwierząt
Fot. Mateusz Partyga

Ostoja dla emerytowanych zwierząt

W Gierłatowie w gminie Nekla z inicjatywy Stowarzyszenia „Pamiętamy skąd jesteście” powstaje pierwsza w Polsce ostoja dla emerytowanych zwierząt służbowych.

Schronisko „Zasłużyliśmy- ostoja dla emerytów” ma za cel zapewnienie opieki i miejsca- ostoi, gdzie psy i konie, które pełniły służbę w służbach mundurowych będą mogły spędzić w godnych warunkach swoją starość. W chwili obecnej nie zawsze istnieje możliwość zaopiekowania się wycofywanym, ze względu na swój wiek lub stan zdrowia, zwierzakiem przez jego opiekuna – przewodnika czy jeźdźca, gdyż brakuje im do tego odpowiednich warunków czy środków.

Na dzień dzisiejszy, teren został ogrodzony, powstało szambo, powstała płyta pod kojce, mamy stodołę, która jest w trakcie adaptacji na boksy dla koni, organizujemy materiały, środki finansowe, które nam pozwolą w jak najszybszym terminie doprowadzić do końca naszą budowę, gdyż zwierzęta już czekają w kolejce na zamieszkanie w naszej ostoi.- mówi Grzegorz Chmielewski, koordynator projektów w Stowarzyszeniu „Pamiętamy skąd jesteście”.

Korzystając z dobroczynności właścicielki hotelu „Dalmat”, na zapleczu którego powstaje Ostoja, na dzień dzisiejszy znalazły tam swoje miejsce dwa psy, które zostały już przekazane pod opiekę (mowa o golden retriever’ze z Komendy Miejskiej Policji z Kalisza, czyli o Abim i o Necie, owczarku niemieckim, z Zakładu Karnego z Iławy). Hotel będzie ich domem do czasu otwarcia Ostoi.

Ostoja będzie siecią schronisk na terenie całej Polski, a centralę stanowiłoby schronisko usytuowane w Wielkopolsce. Pozostałe filie mają powstać na Pomorzu, Śląsku, Mazurach i Podkarpaciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*