Strona główna / Tematycznie / Kultura / Zbliża się spotkanie z Aleksandrem Dobą

Zbliża się spotkanie z Aleksandrem Dobą

W sobotę 26 listopada o godzinie 17:00 odbędzie się pierwszy Średzki Dzień z Przygodą. Organizatorzy zaplanowali spotkanie z Aleksandrem Dobą – człowiekiem, który przepłynął kajakiem przez Atlantyk i trafił na okładkę znanego magazynu podróżniczego.

Jest żeglarzem i sternikiem jachtowym, posiada patent rozszerzony na rejsy morskie. Obecnie największą jego pasją jest kajakarstwo. Jako kajakarz wiele wypraw odbył samotnie: opłynął Bajkał w Rosji, dopłynął za koło podbiegunowe północne z Polic do Narwiku w Norwegii.

Największym osiągnięciem podróżnika urodzonego w Swarzędzu jest jednak dwukrotne przepłynięcie kajakiem przez Atlantyk siłą własnych rąk. W 2011 roku trasa wiodła z Senegalu do Brazylii, natomiast w 2014 roku wyruszył z Lizbony i dopłynął do Florydy. Rok później został wybranym najlepszym podróżnikiem świata według amerykańskiego miesięcznika National Geographic. Obecnie przygotowuje się do kontynuacji wyprawy transatlantyckiej na trasie Nowy Jork – Lizbona, którą zamierza przepłynąć począwszy od maja 2017 roku.

Spotkanie z Aleksandrem Dobą jest początkiem cyklicznej imprezy w Środzie Wielkopolskiej. Według założeń organizatorów, każdego roku ma być zapraszany jeden z wielu wybitnych i znanych podróżników. Bilety można nabywać w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej.

W poniedziałek na antenie Radia Września przeprowadziłem rozmowę z Grzegorzem Posałą – organizatorem pierwszego Średzkiego Dnia z Przygodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*