Strona główna / Tematycznie / Kultura / Transatlantycka przygoda z Aleksandrem Dobą

Transatlantycka przygoda z Aleksandrem Dobą

W sobotę 26 listopada w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej odbył się pierwszy Średzki Dzień z Przygodą. Wydarzenie zorganizował Klub Szalonego Podróżnika.

Podróżnicze spotkanie rozpoczęło się od opowieści Katarzyny Irzeńskiej, która zaprezentowała swoją podróż do Sri Lanki. Twierdzi, że jest to wyspa, której nie da się zapomnieć. Przez niecałą godzinę próbowała przekonać o niezwykłości tego miejsca. Prezentowała m.in. buddyjskie świątynie, lokalny transport tuk-tukami i pociągami, niezwykłe pola herbaciane, a także ostre jedzenie, które w tym kraju jest bardzo powszechne. Ponadto warto wspomnieć, że Katarzyna prowadzi bloga pod nazwą „Obserwatorium kultury i świata podróży”, na którym prezentuje swoje wyprawy, a także opowiada o możliwościach taniego podróżowania.

W drugiej części spotkania wystąpił człowiek, który dokonał rzeczy niezwykłej. Jako jedyny przepłynął dwukrotnie Atlantyk z kontynentu na kontynent. Aleksander Doba podczas swojego wystąpienia barwnie opowiadał o swoich wyprawach, mocno przy tym gestykulując. Znany ze swojego specyficznego sposobu mówienia, nie raz rozbawiał zebraną publiczność różnymi anegdotami. Warto przypomnieć, że Aleksander Doba przepłynął Ocean Atlantycki z Dakaru do Acaracau w Brazylii w latach 2010-2011. Kolejna wyprawa miała miejsce pomiędzy 2013 i 2014 rokiem. Początek wyprawy nastąpił z Lizbony, a zakończenie w Porcie Canaveral w Centrum Lotów Kosmicznych na Florydzie. W maju przyszłego roku planowana jest jego trzecia wyprawa transatlantycka, tym razem z Nowego Jorku do Portugalii. Pierwotny plan zakładał przepłynięcie tego odcinka w obecnym roku, jednak niestety ze względu na awarię kajaka, wyprawa musiała zostać przerwana. Obecnie trwają przygotowania do jej wznowienia.

Fragmenty rozmów z Katarzyną Irzeńską i Aleksandrem Dobą już w najbliższych dniach zostaną wyemitowane na antenie Radia Września.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*