Strona główna / Tematycznie / Gospodarka / 17,5 mln na centrum przesiadkowe

17,5 mln na centrum przesiadkowe

Gmina Września otrzymała dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na realizowanie projektu ,,Centra przesiadkowe wraz z niezbędną infrastrukturą”.

Wśród miast startujących w konkursie Września zajęła 2. miejsce i tym samym otrzymała 17,5 miliona złotych ze środków unijnych na realizację centrum. Cała inwestycja to szereg udogodnień dla mieszkańców. Powstanie duży parking przy dworcu PKP (90 miejsc parkingowych), zadaszony obiekt do parkowania rowerów (ponad 20 miejsc), do tego zupełnie nowa droga łącząca dworce PKP, PKS i centrum miasta. Most na Wrześnicy i dwie kładki pieszo-rowerowe połączą wspomniane punkty i stworzą strefę relaksu.

Więcej na ten temat znajdziecie w najbliższym wydaniu Gazety Radio Września. Zastępca burmistrza – Karol Nowak – przedstawi projekt szczegółowo.

1 komentarz

  1. To się Nowak ucieszy, że jego klienci będą mieli brakujące parkingi. A taka walka i lojalność Burmistrza za te wpłaty deweloperów na kampanię Unii (kilku) Wrześnian naprawdę godna podziwu. Szkoda, że Ratusz nie walczy z taki samozaparciem o rozwiązanie problemów mieszkańców, tylko za publiczne pieniądze załatwia partykularne interesy wąskiej „grupy trzymającej władzę”.

    Kolejna inwestycja ze szkodą dla Wrześni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*