Strona główna / Tematycznie / Bezpieczeństwo / Podpisali kontrakty
Fot. szer. Jakub Stypczyńsk

Podpisali kontrakty

69 Kandydatów na żołnierzy podpisało kontrakty w ramach Narodowych Sił Rezerwowych.
W 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu zakończyło się szkolenie III turnusu służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych.
Przez blisko trzy miesiące 69 elewów III turnusu służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych 33. Bazy Lotnictwa Transportowego (33 BLTr) odbywało intensywne szkolenie podstawowe i specjalistyczne.
Szkolenie obfitowało w wiele zagadnień i przedsięwzięć z zakresu taktyki, szkolenia medycznego, obrony przed bronią masowego rażenia, rozpoznania i armii innych państw czy szkolenia strzeleckiego i wychowania fizycznego. W jego trakcie elewi nabywali umiejętności niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego żołnierza. Jak podkreślał porucznik Mateusz Kasprzyk, dowódca kompanii szkolnej: „to właśnie intensywny charakter zajęć pozwolił na weryfikację kandydatów oraz ocenę ich predyspozycji do dalszej służby”. Trzymiesięczne szkolenie zakończyło się egzaminami, z których cała grupa uzyskała pozytywne oceny.
12 grudnia br. elewi, w obecności Szefa Sztabu 33. BLTr podpułkownika Jacka Liszewskiego oraz przedstawiciela Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie podpisali kontrakty na wykonywanie obowiązków w ramach Narodowych Sił Rezerwowych. Dodatkowo dziesięciu elewów, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas szkolenia, zostało wyróżnionych przez pełniącego obowiązki Dowódcy Bazy, pułkownika Dariusza Płóciennika nagrodami uznaniowymi oraz pochwałami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*