Strona główna / Lokalnie / O egzotycznym Omanie w mroźnej Nekli

O egzotycznym Omanie w mroźnej Nekli

Oman to kraj, na terenie którego można znaleźć pustynię, morze i góry. Taki wniosek płynie ze spotkania, które odbyło się w niedzielę 8 stycznia w Nekielskim Ośrodku Kultury.

Do zobaczenia w Omanie to tytuł wystawy fotografii wykonanych przez Radosława Karbowiaka podczas jego pobytu w tym egzotycznym kraju. Jak wspomniał, wyjazd w to miejsce to efekt zaproszenia ze strony szwagrostwa. Jednak to mocno orientalne państwo zauroczyło go i chętnie jeszcze nie raz w to miejsce powróci. Choć zaznacza, że takich planów obecnie nie ma. Podczas prelekcji zaprezentowano kilkanaście zdjęć dawnego i obecnego Omanu, a także kilka filmów przedstawiających walory przyrodnicze tego kraju. Drugim gościem prelekcji była Joanna Dera, współautorka dwóch przewodników po Omanie w polskiej wersji językowej (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman oraz Oman lajt).

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Jerzego Osypiuka z Nekielskiego Stowarzyszenia Kulturalnego, który kontaktował się z Radosławem Karbowiakiem ws. przekazania materiałów do planowanej książki o zbrodni wołyńskiej. Wtedy też pojawiła się propozycja zorganizowania spotkania połączona z wystawą fotograficzną. Warto wspomnieć, że ekspozycja pozostanie w Nekielskim Ośrodku Kultury jeszcze przez dwa tygodnie, do 22 stycznia.

Więcej informacji o Omanie zaprezentuję w najbliższym wydaniu „Turystycznego szlaku”, który zostanie wyemitowany w najbliższą niedzielę 15 stycznia po godzinie 10:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*