Strona główna / Lokalnie / Będzie więcej pieniędzy dla rodzin zastępczych

Będzie więcej pieniędzy dla rodzin zastępczych

Na sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę dot. „Rozwoju pieczy zastępczej”. Przewiduje ona m.in. zwiększenie rezerwy finansowej przeznaczonej na szkolenie i tworzenie rodzin zastępczych na terenie miasta i gminy Września.

Anna Maria Kulczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Centrum czeka na chętnych, prowadząc akcje „Rodzina potrzebna od zaraz”. Promować ma ona rodzicielstwo zastępcze, które pozwoli umieszczać dzieci – w sytuacjach kryzysowych – w rodzinach zastępczych, a nie instytucjach.

Podczas sesji przyjęto także uchwałę dot. tworzenia i modernizacji zasobów kartograficznych. Dzięki temu większa ilość dokumentów dostępna będzie dla mieszkańców w formie e-usług. Działania te będą systematycznie wdrażane do 2020 roku, a współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Radni odczytali także stanowisko Szpitala Powiatowego we Wrześni odnośnie jakości wydawanych tam posiłków. W odpowiedzi na zapytanie sformułowane przez starostwo, przedstawiciele zarządu wydali oświadczenie, że za wyżywienie pacjentów odpowiada firma cateringowa, wybrana w ramach przetargu, a wartość odżywcza posiłków – zgodnie z prawem – monitorowana jest przez dietetyka. W ubiegłym roku do Zarządu Szpitala wpłynęła tylko jedna skarga na jakość posiłków. Do sprawy będziemy jeszcze wracać na łamach gazety i Radia Września.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*