Strona główna / Tematycznie / Kultura / Ferie w Kołaczkowie rozpoczęte!

Ferie w Kołaczkowie rozpoczęte!

W minioną sobotę dzieci i młodzież z całej gminy bawiły się na sportowo podczas Zimowej Spartakiady. W pałacu Reymonta przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji.

Były skoki w worku, slalom z piłką, strzelanie z wiatrówki, rzut kośćmi, sadzenie kartofli, warcaby i konkurs czytelniczy. Wszystkie konkurencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ale najbardziej obleganymi stanowiskami były te z warcabami i strzelaniem z wiatrówki.

W dniach 30 i 31 stycznia w ramach oferty na ferie odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 10:00 w hali sportowej w Kołaczkowie. Udział w nich wezmą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Kolejną propozycją na ferie w gminie jest „Zimowe bajanie” i zaproszenie na zajęcia czytelniczo-plastyczne. Organizatorzy zapraszają od 30.01 do 03.02 do Biblioteki Publicznej w Borzykowie, Sokolnikach, i Grabowie Królewskim, natomiast od 06.02 do 10.02 do Biblioteki Publicznej w Kołaczkowie. W programie czytanie bajek, zajęcia plastyczne, a także konkursy i zagadki. W propozycjach na tegoroczne ferie znalazła się także zabawa karnawałowa, ta odbędzie się 1.02. w pałacu Reymonta w Kołaczkowie. Nie zabraknie gier i konkursów, pląsów, tańców, korowodów i poczęstunku. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Początek baliku o 10:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*