Strona główna / Tematycznie / Gospodarka / Gorące posiedzenie komisji Rady Gminy Kołaczkowo – za sprawą planowanych ferm drobiu

Gorące posiedzenie komisji Rady Gminy Kołaczkowo – za sprawą planowanych ferm drobiu

W piątkowe popołudnie radni spotkali się w Urzędzie Gminy, by m.in przedyskutować Przystąpienie do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w Sokolnikach.

Przypomnijmy: mieszkańcy wystąpili o uchwalenie takowego, by móc tym samym zablokować inwestycję firmy, która chciałaby na terenie wsi wybudować kompleks nowoczesnych ferm drobiu. Radni zapoznali się z kilkoma wariantami planu. Podjęto decyzję o przedstawieniu ich także mieszkańcom, którzy będą mogli zapoznać się z szczegółami planowanych zmian. W konsekwencji wprowadzenia w życie jednego z nich część właścicieli gruntów nie będzie mogła budować czy rozbudowywać swoich nieruchomości.
Wójt Gminy Kołaczkowo Teresa Waszak

Dodatkowo mieszkańcy – tuż przed rozpoczęciem komisji – złożyli zażalenie na pozytywny raport dot. warunków środowiskowych.

W skardze mieszkańcy zwrócili uwagę także na występujące w okolicy ptactwo i specyficzne ukształtowanie terenu.
Oprócz spraw Sokołowa radni zapoznali się także z problemem dowozu dzieci do szkół. Część rodziców dzieci z okolicznych miejscowości chciałaby zmian godzin  kursowania autobusów. Gmina dysponuje trzeba autobusami, z czego jeden będzie najprawdopodobniej przeznaczony na sprzedaż – generuje on koszty, natomiast nie można go zagospodarować, ponieważ nie ma chętnych do obsadzenia wakatu kierowcy.

Radni wysłuchali także sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny 2016-2018, wniosków dotyczących zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w Kołaczkowie oraz zapoznali się z wnioskiem o użyczenie pomieszczeń stowarzyszeniu Mieszkańców Kołaczkowo Reymont  oraz użyczenie na czas bezterminowy działki o nr 230 w Kołaczkowie jednemu z lokalnych stowarzyszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*