Strona główna / Lokalnie / POWIAT: Szpital już otwarty!

POWIAT: Szpital już otwarty!

Szpital mieliśmy okazję zwiedzać już wcześniej, dziś natomiast odbyło się oficjalne otwarcie.

Od godziny 9:30 nowy budynek zapełniony jest osobami zaproszonymi na otwarcie powiatowej placówki we Wrześni. Realizacja tej inwestycji rozpoczęła się w 2010 roku, a sam proces przygotowań rozpoczęty był już pięć lat wcześniej. W budowie szpitala udział brało aż 4 wykonawców. – Czekaliśmy całe lata na to. Dzisiaj mogę powiedzieć, że jestem człowiekiem szczęśliwym, spełnionym i cieszę się, że udało się to przedsięwzięcie doprowadzić do końca. Chociaż słowo „udało się” nie jest adekwatne, ponieważ ciężko zapracowaliśmy na ten dzień – mówi Dionizy Jaśniewicz, starosta wrzesiński.

– Na końcówce towarzyszyła nam niesamowita adrenalina. Oczywiście zawsze na końcu jest najwięcej pracy, ale takim prawdziwym ukoronowaniem będzie moment przyjęcia pierwszych pacjentów, a na to będziemy musieli poczekać do końca września – tłumaczy Zbyszko Przybylski, prezes szpitala powiatowego we Wrześni.

Całkowita powierzchnia rozbudowy oraz modernizacji szpitala wyniosła 8889 m2. Na tej powierzchni znajdziemy 76 pokoi i 162 łóżka. Możemy pochwalić się teraz nowoczesnym blokiem operacyjnym zawierającym 3 sale operacyjne oraz salę znieczuleń przewodowych.

Koszt budowy szpitala wyniósł łącznie 67 mln złotych. Projekt dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Podniesienie jakości opieki medycznej w regionie poprzez rozbudowę Szpitala Powiatowego we Wrześni”.

Posłuchajcie, co powiedział starosta wrzesiński, Dionizy Jaśniewicz po otwarciu szpitala.

Posłuchajcie, co powiedział prezes szpitala Zbyszko Przybylski.

Nie zwiedzałeś szpitala? Sprawdź jak wygląda od środka!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*