Strona główna / Lokalnie / Pierwszy niemowlak z nowego szpitala

Pierwszy niemowlak z nowego szpitala

Malutka Maja jest już ze szczęśliwymi rodzicami w domu. 

Dziewczynka jest pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat w nowym budynku szpitala powiatowego we wrześni. Maja Weronika w chwili narodzin mierzyła 55 cm i ważyła 3 kg. Lekarza podkreślają, że te narodziny z pewnością zapiszą się w historii szpitala.

Ten dzień będzie wyjątkowy dla całej rodziny z trzech powodów, bo aż troje członków rodziny obchodzi tego dnia swoje święto. – 15 lat temu urodziłam synka w starym szpitalu. A to mój drugi poród. I tak się złożyło, że córeczka urodziła się 18 stycznia, tak jak mój syn i ja – opowiada mama Mai.

Mając porównanie ze starym i nowym budynkiem szpitala, pacjentka przyznaje, że teraz warunki są bardziej komfortowe. – Jestem zadowolona. Wszystko jest dobrze – dodaje.

Oddziały Ginekologiczno-Położniczy i Neonatologiczny przeniosły się ze starego do nowego budynku szpitala 18 stycznia. – Warunki, przede wszystkim dla mam – się poprawiły. Jest nowocześniej, jest więcej miejsca – mówi ordynator oddziału  – Dorota Kaczmarek.  – Od momentu przenosin w nowym szpitalu urodziło się już jedenaścioro dzieci, w tym aż sześcioro we wtorek. Jednak Maja Weronika zapisze się w historii oddziału wyjątkowo – jako pierwsze dziecko urodzone w nowym budynku szpitala.

źródło:powiat Września

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*