Strona główna / Lokalnie / Prowadził samochód pod wpływem alkoholu, posiadał narkotyki
Fot. Komenda Powiatowa Policji we Wrześni

Prowadził samochód pod wpływem alkoholu, posiadał narkotyki

Policjanci wrzesińskiej drogówki zatrzymali 29-letniego mieszkańca Poznania, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Podczas przeszukiwania mundurowi znaleźli woreczek z marihuaną. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 21 sierpnia o godz. 3:10. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zostali skierowani na rondo przy wjeździe na autostradę A2 w Obłaczkowie po zgłoszeniu o samochodzie Ford Mondeo, który zawisł na skarpie ronda.

Przy samochodzie osobowym znajdował się mężczyzna, którym po wylegitymowaniu okazał się 29-letni mieszkaniec Poznania. Funkcjonariusze od poznaniaka wyczuli silną woń alkoholu. Po przeprowadzonym badania na stan trzeźwości okazało się, że kierowca miał ponad dwa promile alkoholu we krwi – wyjaśnia sierż. Adam Wojciński z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

W związku z podejrzeniem kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości mężczyzna został doprowadzony do wrzesińskiej komendy celem wykonania czynności. W trakcie dokonanego przeszukania policjanci w skarpetce poznaniaka znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Przeprowadzone badania testerem narkotykowym, potwierdziło, że jest to marihuana o wadze około jednego grama. Poznaniak został zatrzymany w policyjnym areszcie – dodaje Adam Wojciński z wrzesińskiej Policji.

W poniedziałek 29-latkowi zostały postawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania przy sobie narkotyków. Poznaniak przyznał się do popełnionych przestępstw. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*