Strona główna / Tematycznie / Bezpieczeństwo / Ukradł w marcu – wpadł we Wrześni(u)
Fot. Komenda Powiatowa Policji we Wrześni

Ukradł w marcu – wpadł we Wrześni(u)

Jeden z wrzesińskich kryminalnych będąc przed służbą rozpoznał starszego mężczyznę, który jak się okazało dokonał kradzieży roweru, do której doszło w marcu. Straty oszacowano na 1,6 tys. zł. 69-latkowi za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

W poniedziałek, 5 września policjant pełniący na co dzień służbę w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji we Wrześni przyczynił się do zatrzymania 69-letniego mieszkańca Lubonia. Mężczyzna ma związek z dokonaną kradzieżą roweru marki Hercules o wartości 1 600 zł do której doszło 3 marca na osiedlu Krzyża Grunwaldu we Wrześni.

Kryminalny z naszej jednostki około godziny 9:00 będąc przed służbą przejeżdżał ul. Kutrzeby we Wrześni, gdzie zobaczył kręcącego się po osiedlu starszego mężczyznę. Był on bardzo podobny do osoby z opublikowanego zdjęcia z marcowej kradzieży roweru. W związku z tym na miejsce zostali skierowani policjanci kryminalni w celu zatrzymania i doprowadzenia mężczyznę na komendę, gdzie okazało się, że był on wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Po zatrzymaniu funkcjonariusze udali się na przeszukanie do 69-letniego mieszkańca Lubonia. W jego miejscu zamieszkania zabezpieczyli odzież w którą był ubrany na  opublikowanym zdjęciu – wyjaśnia sierż. Adam Wojciński, rzecznik wrzesińskiej Policji.

Mężczyzna nie przyznał się do postawionych mu zarzutów. Teraz stanie przed sądem. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
trzy

1 komentarz

  1. Brawo Policja!!! Chociaż złapali złodzieja więcej może już tego nie zrobi. Szkoda że nie znaleziono w jego domu mojego roweru 🙁 Lubiłem go !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*