Strona główna / Tematycznie / Bezpieczeństwo / Policjanci szukali piratów drogowych
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej

Policjanci szukali piratów drogowych

Stróże prawa postawili wziąć pod lupę ulicę Kilińskiego w Środzie Wlkp. i obwodnicę przy jeziorze. Średzcy policjanci przeprowadzili kontrole kierowców.

Do średzkich mundurowych zgłaszane są różne problemy. Najczęściej uwagi mieszkańców trafiają do policjanta pierwszego kontaktu czyli dzielnicowego. Nierzadko jednak sprawy dotyczą tematów drogowych, a więc realizowane są głównie przez policjantów drogówki. Tak się rzecz miała w sprawie uwag dotyczących szybko jeżdżących kierowców na ulicy Kilińskiego w Środzie, dokładnie na odcinku od skrzyżowania przy parku, aż do Starego Rynku. Funkcjonariusze – jak zwykle w takich przypadkach i w tej sytuacji – podjęli sprawdzenie docierających do nich sygnałów o piratach drogowych w centrum miasta – informuje mł. asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskie.

Przez cały sierpień mundurowi pełnili tam doraźnie służby. O różnych porach sprawdzali jak zachowują się kierowcy przejeżdżający tą ulicą. Po miesięcznej lustracji tego miejsca policjanci nie stwierdzili ani jednego przypadku naruszenia przekroczenia prędkości, czyli wykroczeń, które wskazywali zgłaszający problem. Kierowcy jechali z prędkością wskazaną w tym miejscu przez znak (strefa zamieszkania) – dodaje Edyta Kwietniewska ze średzkiej Policji.

Podczas przeprowadzonych kontroli przez cały sierpień funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wykryli wiele przekroczeń prędkości na północnej ramie miasta. Mandatami i punktami karnymi zostało ukaranych 10 kierowców, którzy przekroczyli obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

1 komentarz

  1. Jak ich widzieli to zwalniali 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*