Strona główna / Lokalnie / Szpital ma nowy rezonans
Fot. Agnieszka Witasik

Szpital ma nowy rezonans

Wrzesiński szpital ma nowy rezonans magnetyczny. Z badań pacjenci korzystać mogą już teraz. Niestety początkowo badanie będzie płatne.

Do tej pory mieszkańcy Wrześni musieli na tego typu diagnostykę jeździć do pobliskich miast. Teraz wszystko będzie możliwe na miejscu. Pacjent może wykonać badania układu nerwowego, kręgosłupa, stawów, miednicy, narządów rozrodczych oraz diagnostyki naczyniowej.

Rezonans magnetyczny to nowe urządzenie produkcji niemieckiej firmy Siemens Avanto. Model ten uznawany jest za jeden z najlepszych w swojej klasie. Aparat, który daje bardzo dobre odwzorowanie, pozwala lekarzom radiologom właściwie odczytać wszystkie badania, a to przekłada się na właściwą diagnozę. Zalety nie są namacalne, ale wiążą się z doskonałym opisem diagnostycznym. 

Są dwie możliwości wykonania rezonansu. Po pierwsze, może być to badanie wykonane ze szpitala, czyli zlecone pacjentowi, który aktualnie przebywa w szpitalu i wymaga takiej diagnostyki. Drugi sposób to badania ambulatoryjne, które mogą być finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, pod warunkiem, że jest podpisany kontrakt, czyli zakupienie tego rodzaju usług. W tej chwili wszelkie kontraktowania są wstrzymane do połowy przyszłego roku. Teraz bezpłatne będą tylko dla pacjentów, którzy będą hospitalizowani i z powodu wskazań klinicznych będzie konieczność wykonania takiego badania. Wtedy oczywiście pacjent nie płaci. Koszty poniesie szpital. Podjęto już rozmowy z odziałem wielkopolskim NFZ. Szpital liczy, że w niedalekiej przyszłości zapewni pacjentom nieodpłatne wykonywanie usług w ramach umowy na świadczenia ambulatoryjne, natomiast do tego momentu badania będą niestety tylko odpłatne.

3 komentarze

  1. Zniesmaczonypacjent

    Porażająca nie kompetancja Pani w recepcji. Lepiej szukać rezonansu gdzie indziej.

  2. Ale nasza „Elyta” na pewno będzie miała badania za darmo, przecież to za „ich” pieniądze to wszystko 🙂

  3. Płatne??? !!! A za co my płacimy całe życie !!!!
    Człowiek płaci całe życie, a jak chory jest i pomocy szuka to nawet NFZ łape wyciąga po kase!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*