Strona główna / Lokalnie / Przekręt goni przekręt?
Fot. Archiwum Radio Września

Przekręt goni przekręt?

Dorota T., lokalna dziennikarka, w 2014 roku została skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa z artykułów 297 kodeksu karnego, 272 kk, 284 kk, czyli między innymi według kwalifikacji prawnej czynu zabronionego za wyłudzenie kredytu. Otrzymała za to karę 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Obecnie oskarżona jest o wyłudzenie pieniędzy z OPS-u.

Dorota T., lokalna dziennikarka, jak mówi o sobie „dziennikarka śledcza”, w ostatnim czasie opublikowała na łamach gazety, w której pracuje, artykuł, w którym nazywa w nim osoby korzystające ze środków OPS-u „nierobami”. Jak się jednak okazuje, dziennikarka Wiadomości Wrzesińskich sama z takiej pomocy skorzystała.
5 stycznia 2016 roku w Sądzie Rejonowym we Wrześni odbyła się sprawa przeciwko Dorocie T. (lokalnej dziennikarce). Prokurator oskarżył ją o to, że „(…)w okresie od 9 lutego 2011 r. do 30 września 2012 r. we Wrześni, w województwie wielkopolskim, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, doprowadziła OPS Września do niekorzystnego rozporządzenia mieniem”. Dorota T. miała pobrać bezprawnie zaliczki alimentacyjne w wysokości 3 500 zł. Za czyn, o którym mowa, Dorocie T. zgodnie z kodeksem karnym grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie zapadł wyrok uniewinniający, który poprzez apelację Prokuratory Rejonowej we Wrześni został zaskarżony w całości. Sprawa czeka na rozstrzygnięcie. Informację tę redakcja uzyskała po wizycie w Sądzie Rejonowym we Wrześni, gdzie po złożeniu stosownych wniosków, kierownik wydziału karnego wydał pozwolenie na wgląd oraz wykonanie fotografii akt ze sprawy, która odbyła się 29.09.2016 r.

Skąd akt oskarżenia?

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że to były partner Doroty T. doniósł na nią właśnie do Ośrodka Pomocy Społecznej. Poinformował on placówkę, że Dorota T. bezprawnie jego zdaniem pobierała świadczenie alimentacyjne. Mężczyzna płacił bowiem oskarżonej alimenty i jego zdaniem pobieranie przez nią wyżej wspomnianych świadczeń było wyłudzeniem pieniędzy z OPS-u. Poinformował również, że była partnerka została już wcześniej skazana prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie m. in. za przestępstwa z artykułów 297 kodeksu karnego, 272 kk, 284 kk, czyli między innymi według kwalifikacji prawnej czynu zabronionego za wyłudzenie kredytu i skazana w 2013 (uprawomocnienie wyroku w 2014 roku) na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.

Więcej na ten temat znajdziecie na łamach naszej bezpłatnej gazety na stronie trzeciej.

19 komentarzy

 1. Miałem lekkie wyrzuty sumienia,że kilka tygodni temu,powiedziałem pani Dorocie T. w rozmowie telefonicznej,że jest marnym,nieetycznym dziennikarzem w lokalnej gazecinie,za to ,że po raz kolejny pisze kłamliwe artykuły.Jak widać po tych kilku tygodniach nie potrzebnie …jest nie tylko marnym dziennikarzem,ale i przestępcą.Cóż,każdy z nas zna no staropolskie przysłowie,kto mieczem wojuje…:)

 2. Na Dorocie to raczej kariery nie zrobicie. Gazety, a media ogólnie, to powinny zajmowac się przede wszystkim dzialaniem wladzy opisując rownież patologie ,a tych przecież we Wrzesni proporcjonalnie oczywiscie tyle samo co w warszawce./działki,kamieniiceitd,itd…..

 3. Dorota T jest w uśpieniu u ŚLIWCZYŃSKIEGO z WW. Czeka z uderzeniem w Burmistrza za działki ale będzie pisać pod innym nazwiskiem.Widać ma doświadczenie w prowadzeniu śledztw przeciwko…samemu sobie.

 4. słabe, bardzo słabe (publikować tego typu newsy rzecz jasna )

 5. Pan T. zniknela gdzie jest???

 6. Bardzo dobrze Radio Września nareszcie koniec monopoli WW i ujawnić kulisy tej niecnej gazety wspierającej tych którzy byli jej wygodni lub usługowi. Brawo. Dziennikarze do pióra …ale pisać faktyu a nie to co wygodne Naczelnemu !!!

 7. Ta Pani to Tomaszewska kiedyś bardzo „walczyła o biednych i wyrzuconych najemców” cały artykuł to była kpina WW wtedy monopolisty wydawniczego i tuby lokalnej władzy.Pisze pod dyktando i na zamówienie samo jak twierdziła dochodziła do prawdy widać jaki to typ zakłamanego pazernego człowieka. Powinna wyjechać z Wrześni jak Jagna z Chłopów Reymonta.

 8. Słyszeliście w wiadomościach tego radyjka co było najważnejszym tematem sesji według nich? Nadanie nazw ulic. Gdyby mnie nie było na sesji to może jeszcze bym uwierzył. Radyjko nie powiedziało nic o pytaniach radnego Bieńko do Burmistrza w sprawie jego wałków które zrobił z rewizorem.
  Temat zakazany, czy Burmistrz nie podyktował?

 9. „Wieści z Ratusza” i „Przegląd Powiatowy” też są bezpłatne, ale poziom tych gazet pozostawia wiele do życzenia. Laurka urzędu i powiatu. Tuba propagandowa.

 10. Ja tam mam wrazenie ze po prostu sie pojawil ktos inny nagle i w koncu widac cos z innej strony a to ze ludzie gadaja (a na bank gadaja bo bezplatne) to tylko zaleta.. / w koncu !!!!!!

 11. Żenada. Kolejny artykuł uderzający w „WW”. Macie jakiś kompleks tego tygodnika? Nie macie już innych tematów? Nic innego się nie dzieje tylko odgrzewacie stare kotlety???

 12. Ciekawe co z ta baba w ww cos jej nie widac,,

 13. Wlasnie nikt nic nie wie to skandal!!!

 14. Co wy mowicie, przeciez ta pania skazali juz pare lat temu z tego co pisza… maja tego nie pisac tylko dlatego ze jest z wiadomosci wrz.?i nikt o tym wczesniej nie napisal? Ludzie ja jeszcze bronia?

 15. Nic nie wiem o sprawie, pewnie prawda skoro są wyroki. Utwierdzacie mnie natomiast w przekonaniu jakim jesteście szmatławcem. Toczycie wojnę z WW na poziomie poniżej krytyki, chodzi o reklamy, artykuł o Małeckim opartą na plotce/kłamstwie-żenujące.
  Do tego politycznie tak jaskrawo jednostronni, że siedzibę moglibyście przenieść do gabinetu burmistrza. Prawdopodobnie życzę wam szybkiego upadku.

 16. A czemu nie publikujecie informacji o przekrętach Burmistrza, Rewizora (kanaliza i handel działkami) i samych właścicieli Radia Września (budowa siedziby i parkingów)?
  Czy może ten artykuł jest na ZAMÓWIENIE i po przekazaniu informacji przez Burmistrza, który wszedł w tryb szukania haka na tych którzy odważyli się prawdę o nim napisać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*