Strona główna / Lokalnie / Syreniarze wyruszą w podróż do Lwowa

Syreniarze wyruszą w podróż do Lwowa

Królowe polskiej motoryzacji znowu wyruszą w zagraniczną podróż. Celem najbliższej eskapady na przełomie kwietnia i maja będzie ukraiński Lwów.

Syrena – prawdziwa nekielska królowa. To jest to miejsce, gdzie nie jedna wygląda jak nowa. Głos silnika – przyspieszone serca bicie. Syreniarze wyruszają na świata podbicie. Te słowa hymnu Klubu Miłośników i Syren i Warszaw po ponad 5 latach są nadal aktualne. W sobotę 29 kwietnia z nekielskiego rynku do Lwowa wyruszą miłośnicy syren i warszaw. Będzie to dziewiąta zagraniczna wypraw miłośników zabytkowych aut. – Po drodze będziemy zwiedzać Bieszczady, gdzie zatrzymamy się na cztery dni. Później wyruszamy do Lwowa. Przez trzy dni zobaczymy najważniejsze miejsca związane z historią Polski. Do Nekli wrócimy tydzień później, w sobotę 6 maja – mówi Rafał Dębicki z nekielskiego Klubu Miłośników Syren i Warszaw. Europejskie rajdy organizowane są przez nekielskich pasjonatów co dwa lata. Ostatnią z nich była wyprawa do Wiednia i Budapesztu. W poprzednich latach syreniarze zobaczyli m.in. Pragę, Bratysławę i Edynburg.

Trwają obecnie zapisy na kolejną edycję rajdu. Co najbardziej istotne, zdecydowano się na odstąpienie od wymogu posiadania syreny lub warszawy. – W tym roku mamy wyjątkową sytuację, ponieważ w rajdzie będą mogli wziąć udział także posiadacze innych aut. Będzie to możliwe, gdy nie uda nam się wypełnić listy. Jest jednak wymagane, aby takie zgłoszone auto miało minimum 25 lat. Maksymalnie możemy przyjąć na listę startową 70 osób. W rajdzie weźmie udział nie więcej niż 25 aut, ponieważ nie możemy tworzyć zbyt dużej kolumny pojazdów na drogach publicznych. Podzielimy się na mniejsze grupy – dodaje Rafał Dębicki. Mimo iż od oficjalnego ogłoszenia terminu minął zaledwie tydzień, to na liście startowej znajduje się już ponad 10 załóg. Wielu zgłaszających się na rajd podkreśla znaczenie ceny, która jest niższa niż miało to miejsce dwa lata temu.

Planowane są również kolejne rajdy w następnych latach. Poważnie brana pod uwagę była wyprawa do obwodu kaliningradzkiego. Obecnie w tym rejonie mocno utrudniony jest ruch graniczny, dlatego odstąpiono od tego pomysłu. Za dwa lata posiadacze syren i warszaw pojadą prawdopodobnie na Białoruś, konkretnie do Mińska. Natomiast w następnych latach rozważana jest eskapada do krajów skandynawskich.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: www.syrena.nekla.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*