Strona główna / Bez kategorii / Starostwo rozdysponowało środki dla organizacji pozarządowych
Fot. Grzegorz Pabich

Starostwo rozdysponowało środki dla organizacji pozarządowych

Zarząd Powiatu Wrzesińskiego podjął uchwałę w sprawie przyznania środków budżetowych na realizację zadań publicznych dla organizacji pozarządowych. 46 projektów zostało dofinansowanych, a 5 zostało odrzuconych.

Do rozdania było 142 tys zł. Największą kwotę otrzymało Stowarzyszenie Katolickie Porozumienie Samorządowe. 11 000 zł przeznaczy ono na przygotowanie oraz wydawanie posiłków jednodaniowych dla osób potrzebujących. Drugą pod względem wysokości kwotę 8 000 zł przeznaczono na IV Grzybowski Turniej Wojów. Z pieniędzy skorzystają też m.in. uczestnicy, którzy wybiorą się na obóz szkoleniowy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Wrzesińskiego czy Chór Camerata, który 4 000 zł przeznaczy na przygotowanie zespołu do występów artystycznych i udziału w konkursach.

Mówi Joanna Musiałkiewicz ze Starostwa Powiatowego

Nie wszystkie środki zostały rozdysponowane. Starostwo rozważa ogłoszenie kolejnego konkursu.

2 komentarze

  1. Krzych Liberator

    142 000 to chyba tyle samo, co za słynną lokomotywę z ul. Kaliskiej. Chociaż, to w obu przypadkach można było za te pieniążki wyremontować jakiś chodnik, położyć nowy asfalt, wybudować nową ścieżkę rowerową etc. a nie na dyrdymały wydawać.

  2. 11000 zł dla potrzebujących, czyli prawie jedna pensja jednego z włodarzy na posiłki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeżeli nie chcesz publikować komentarzy jako anonim, zachęcamy do rejestracji.


*